Venezuela zadržala dodávku amerických zbraní! USA sa z nej snažia urobiť novú Sýriu

General Infovojna SK Sources

USA sa z Venezuely snažia urobiť novú Sýriu! Venezuelskej tajnej polícii sa totiž v týchto dňoch podarilo zabaviť náklad zbraní, ktoré do krajiny poslali Američania s cieľom ozbrojiť pučistov a iných radikálov a radikalizovať situáciu v hlavnom meste Caracase po vzore Ukrajiny či Sýrie.

Vysoký predstaviteľ venezuelskej tajnej polície Endes Palensia Ortiz tieto zabavené zbrane predstavil médiám a uviedol, že venezuelská polícia zadržala 15 amerických útočných pušiek AR-15 (kaliber 5,56 mm), útočnú pušku Micro Draco Ak-47 (kaliber 7,62 mm), odstreľovaciu pušku Colt 762 so špeciálnymi zariadeniami, 2 cudzie verzie Kalašnikova (Kalašnikov vyrába v licencii množstvo krajín), 118 zásobníkov, optické zariadenia ku Kalašnikovom, množstvo streliva, 90 rádiových staníc a 6 špeciálnych upravených mobilných telefónov určených pre agentov v teréne. Zbrane do Venezuely priviezlo lietadlo Air Bus N881 YV, ktoré vzlietlo z amerického Miami.

Niektoré správy dokonca hovoria o tom, že venezuelské bezpečnostné sily mali v týchto dňoch zlikvidovať aj bandu platených zabijakov z prostredia kolumbíjskej narkomafie snažiacu sa dostať do krajiny. Okrem toho, venezuelská armáda zatarasila vjazd do krajiny z kolumbíjskej strany mosta Las Tienditas s cieľom zabrániť skrytej invázii USA do Venezuely. Aj keď Guaidó a iní opozičníci tvrdia, že ide o blokovanie humanitárnej pomoci, Maduro a venezuelská armáda to vidia inak a vidia v tom zlú a lacnú oligarchickú šou, ktorá je predvojom pre Američanmi vedenú inváziu do Venezuely.

Ako Maduro na margo toho doslova povedal: „Venezuela bude bojovať s ekonomickými problémami svojím vlastným úsilím a vlastnou prácou a nebude nikoho o nič prosiť. Ak nám chcú pomôcť, nech zrušia blokádu a sankcie!“ A s tým musím len súhlasiť, pretože USA a Západ to na jednej strane hrajú na humanitu a pomoc, teda na obohraný scenár podobný tomu pri Líbyi či Sýrii, no na strane druhej uvalili na Venezuelu (opäť podobne ako na Líbyu či Sýriu) rozsiahle sankcie a ekonomickú blokádu, ktorou trpia len obyčajní ľudia! Tí však budú rovnako trpieť aj ak by sa vlády ujal v USA školený samozvanec Guaidó, ktorý vo štvrtok už verejne avizoval, že otvorí venezuelský ropný sektor zahraničným firmám a umožní im vstúpiť aj do hlavnej štátnej ropnej firmy PDVSA. A to myslím hovorí za všetko.

Je už každému jasné o čo tu teda po celý čas ide a aký scenár pripravujú USA a Západ pre Venezuelu a jej zbedačený ľud? Je už každému jasné, že USA si z Venezuely chcú urobiť druhú Ukrajinu alebo Sýriu? A naši zapredanci z ministerstva zahraničných vecí, z prezidentského paláca a zapredanci z liberálnych strán a médií tomu tlieskajú a radujú sa, že dôjde k ďalšiemu víťazstvu „slobody a demokracie“. Je to naozaj niečo tak nechutné, že sa k tomu nesmieme ako štát nielenže nikdy pripojiť, ale musíme sa snažiť aj podporovať krajiny (Rusko, Čína, Turecko, Irán…), ktoré sa premene Venezuely na ďalšiu Ukrajinu či Sýriu snažia zabrániť. A aj keď sme malý štát, máme možnosť niečo robiť, a to min. dávať o sebe hlasno vedieť, že ide o gigantické porušovanie medzinárodného práva, s ktorým striktne nesúhlasíme!

Martin Bago

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/501160-venezuelska-armada-zablokovala-most-po-ktorom-mala-prist-pomoc-z-kolumbie
https://www.presstv.com/Detail/2019/02/06/587856/Venezuela-US-weapons-seizure-Florida
https://twitter.com/PalenciaEndes/status/1092877981347926016
https://www.zerohedge.com/news/2019-02-06/venezuela-says-it-intercepted-covert-us-weapons-shipment-miami
https://www.aa.com.tr/en/americas/us-weapons-shipment-seized-venezuelan-official/1385256
https://twitter.com/ecotalvora/status/1092953057074298880
https://www.independent.co.uk/news/world/americas/juan-guaido-will-open-up-oil-deals-to-foreign-private-companies-a8763821.html

The post Venezuela zadržala dodávku amerických zbraní! USA sa z nej snažia urobiť novú Sýriu appeared first on Blog InfoVojna.