Nejdůležitější Zprávy ze dne 16.08.2018

CZ General Nejvíc info Video

Německo směřuje k zániku: Zavedením třetího pohlaví oficiálně podpořilo gender ideologii, která je v přímém rozporu s islámem, který v Německu expanduje

Německá vláda kancléřky Angely Merkelové ve středu schválila návrh zákona, který umožní oficiálně zavedení třetího pohlaví v úředních dokumentech. K muži a ženě tak v úředních dokumentech přibude možnost „divers“

K tomuto kroku vyzval loni v prosinci německý ústavní soud vládu a parlament, po stížnosti občana, který německé úřady požádal o změnu záznamu o svém pohlaví. Občan byl dosud veden jako žena, ale necítil se ani jako žena, ani jako muž. Ústavní soud mu po dlouhodobém odmítání úřadů nakonec vyhověl, dospěl k závěru, že dosavadní právní úprava je v této záležitosti v rozporu s osobnostními právy a se zákazem diskriminace zakotvenými v ústavě a vyzval vládu, aby třetí pohlaví zakomponovala do legislativy.

Vláda tak učinila, daný návrh zákona vypracovala a schválila a nyní jej postoupí parlamentu, který má lhůtu ke schválení do konce tohoto roku. A pokud německý parlament třetí pohlaví do konce roku skutečně schválí, stane se Německo první zemí v Evropě, která tak učinila.

https://blog.infovojna.sk/nemecko-smeruje-k-zaniku-zavedenim-tretieho-pohlavia-oficialne-podporilo-gender-ideologiu-ktora-je-v-priamom-rozpore-s-islamom-ktory-v-nemecku-expanduje/

Jazídská dívka jménem Ashwaq Ta’lo patřila k mnoha dívkám a ženám svého lidu, které byly uneseny a zotročeny Islámským státem při jeho ofenzívě v Iráku a Sýrii před 4 lety. Podařilo se jí uniknout a dostat do Německa, kde ovšem svého “pána” a trýznitele potkalana ulici. Utíká znovu a je zpět v Kurdistánu.

Ashwag je regulérní uprchlicí. Když ještě Islámský stát ovládal Irák a Sýrii, skončila v zajetí, ale podařilo se jí uniknout. Našla svou rodinu a s matkou a bratrem odešli do uprchlického tábora ve Stuttgartu. Po třech letech života v tomto německém městě však potkala člověka, který ji kdysi koupil na trhu v Mosulu za 100 dolarů a ve své moci s ní jednal jako s věcí. Když ji poznal a začal ji prý znovu obtěžovat, utekla z Německa zpátky domů, kde už Islámský stát nemá žádnou moc.

Když byla dívka ještě v zajetí, musela přestoupit na islám a modlit se pětkrát denně, protože jí její pán slíbil, že jí neublíží. Ale dělal to prý stejně každý den po 10 měsíců, kdy byla v jeho moci.

Jednou se jí svého mučitele podařilo přelstít, když ho přesvědčila, aby ji vzal k doktorovi. Tam se dostala k velkému množství prášků na spaní a ty pak zamíchala do jídla pro něj a jeho přátele. Když všichni tvrdě usnuli, utekla do noci a pochodovala 14 hodin, než se dostala do bezpečí.

Jazídka potkala v Německu na ulici svého trýznitele z Islámského státu

Ministerstvo vyjádřilo znepokojení nad tím, že Úřad přidělence neobjektivní zhodnotil zprávu vysokého komisaře OSN pro lidská práva

Slovenský resort diplomacie si ve čtvrtek předvolal zástupce velvyslance Ruské federace na Slovensku. Tématem rozhovoru byla prohlášení Úřadu přidělence obrany Ruské federace na sociální síti Facebook o zprávě vysokého komisaře OSN pro lidská práva, které jsou v rozporu se zájmem rozvíjet dobré vztahy mezi oběma krajinami.

Ministerstvo vyjádřilo znepokojení nad tím, že Úřad přidělence neobjektivně zhodnotil zprávu vysokého komisaře OSN pro lidská práva – zvláště v částech, které se týkají činnosti ukrajinských ozbrojených sil při ochraně území Ukrajiny, přičemž byly vědomě ignorovány pasáže zprávy o účasti ruských občanů v konfliktu na Ukrajině, a rozhořčení nad pasážemi obviňujícími slovenské představitele ze lhaní.

http://www.infovojna.sk/article/rezort-diplomacie-si-predvolal-ruskeho-diplomata-odmieta-zasahovanie-do-vnutornych-zalezitosti-sr

Obyvatelé a hosté Petrohradu se zapojili do starých ruských tradic – na Palácovém náměstí se totiž uskutečnila rozsáhlá akce s názvem „Chorovod světa“ – VIDEO

Krym vyhazuje Visu a MasterCard ve prospěch ruského národního platebního systému

Na Krymu přestali vydávat a obsluhovat platební karty Visa a MasterCard. Jediná banka, která doposud tyto systémy na poloostrově obsluhovala, se nyní rozhodla, že se zaměří na výrobu karet ruského národního systému Mir.

„Dne 14. srpna 2018 skončil proces výměny bankovních karet platebních systémů Visa a MasterCard, které byly vydávány společností GenBank, za karty platebního systému Mir. Karty systémů Visa a MasterCard vydané společností GenBank, které nebyly vyměněny do 14. srpna, nebudou obslouženy,“ oznámila tisková služba banky.

GenBank bude zároveň i nadále obsluhovat karty Visa a MasterCard vydané jinými bankami, které na Krymu nepůsobí kvůli obavám ze sankcí.

Dne 14. srpna společnost GenBank oznámila, že byla nucena přerušit obsluhu dříve vydaných karet mezinárodních platebních systémů kvůli americkým sankcím uloženým v roce 2014.

https://cz.sputniknews.com/svet/201808167899044-krym-visa-mastercard-rusko-mir/

FT: Rusko bude reagovat na americké sankce odmítnutím dolaru!

Ruský ministr financí Anton Siljuanov uvedl, že Rusko se snaží snížit svou závislost na dolaru a nadále se zbavuje amerických cenných papírů a zvyšuje platby v národní měně.

Kromě toho ministr financí nevyloučil možnost přechodu na národní měny při obchodování s ropou kvůli volatilitě dolaru, napsaly The Financial Times.

Podle ministra se americká měna „stává riskantním nástrojem v mezinárodních rozpočtech“.

„Zmenšili jsme na minimum a budeme pokračovat ve snižování našich investic do amerického hospodářství, do amerických cenných papírů,“ sdělil Siljuanov.

Takže podle údajů amerického ministerstva financí, za dva měsíců do konce května tohoto roku, objem ruských investic do amerických státních dluhopisů poklesl z výše 96 miliard dolarů na méně než 15 miliard dolarů.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ft-rusko-bude-reagovat-na-americke-sankce-odmitnutim-dolaru/

Prvý Ruský homosexuálny PRIDE sa rozpadol…než začal !

Úrady Novoulyanovska uviedli, že neumožňujú uskutočniť „prvý gay sprievod v Rusku“

Orgány Novoulyanovsku neudelili povolenie na pochod, ktorý by sa podľa organizátorov mal stať „prvým gejským sprievodom v Rusku“. Uviedol to v tlačovej správe mestskej správy.

Ako oznámil RIA Novosti, oznámenie o udalosti z 26. augusta bolo prijaté mestskou správou 13. augusta.

V tomto prípade, ako agentúra konštatuje, organizátori v sociálnych sieťach uverejnil dokument podpísaný vedúcim správy Novoulyanovsk Svetlana Kosarinova, ktorá zakázala konanie konania.

Udalosť bola zamietnutá, pretože trasa prechádza veľtrhom, kde je veľa ľudí, vrátane maloletých.

Organizátori boli tiež požiadaní, aby sa zohľadnili „negatívny postoj obyvateľov k týmto udalostiam“, a aby sa zabránilo konfliktom a porušenie zákona o ochrane detí pred škodlivým informácie presunúť procesia do dediny Apple, kde žije sedem ľudí.

16. augusta mestské úrady popreli informácie o schválení sprievodu.

„V Novoulyanovsku nebudú žiadne gayové sprievody,“ uviedla správa.

Vedúci mesta Gennadij Denikayev povedal portálu „Ulnovichi“, že nesúhlasil s povolením a prehliadka by sa nemala konať.

ZDROJ_:_»https://russian.rt.com/russia/news/545838-vlasti-novo..«

Vločky zabijáci: Chemikálie firmy Monsanto je v nebezpečném množství obsažena i v „zdravých“ ovesných snídani

Vydatná porce ovesných vloček by měla být zdravým způsobem, jak začít svůj den, ale nová studie odhalila, že jedna miska ovesných vloček může obsahovat nebezpečné množství Glyfosátu, chemické látky využívané na hubení plevele. Glysofát je totiž označován za rakovinotvorný.

Studie, kterou provedla nezisková skupina Environmental Working Group odhaluje, že 43 ze 45 druhů snídaňových cereálií testovaných na třech místech v USA obsahovalo stopy glyfosátu. 31 z nich obsahovalo nebezpečně vysoké hladiny této chemické látky.

Glyfosát je látka, kterou obsahuje přípravek Roundup vyráběn gigantem Monsanto. Roundup je nejoblíbenější přípravek proti plísním v USA.

Minulý týden soud v Kalifornii nařídil společnosti Monsanto, aby zaplatila 39 milionů dolarů jako kompenzaci a 250 milionů dolarů jako pokutu kvůli zdravotní závadnosti jejího výrobku Roundup.

Agentura pro výzkum rakoviny (EWG) Světové zdravotnické organizace (WHO) v roce 2015 klasifikovala glyfosát jako „pravděpodobně karcinogenní pro lidi“. V USA Agentura na ochranu životního prostředí označila glyfosát za karcinogen již v roce 1985, ale v roce 1991 změnila svou postoj. V roce 2017 Kalifornie uvedla glyfosát v registru chemických látek, o nichž je známo, že způsobuje rakovinu.

https://www.hlavnespravy.sk/vlocky-zabijaci-chemikalia-firmy-monsanto-nebezpecnom-mnozstve-obsiahnuta-aj-zdravych-ovsenych-ranajkach/1493246#

Chtěli dokázat, že všude po světě žijí dobří lidé. V Tadžikistánu je zavraždili islamisté

Středoevropan před dvěma týdny informoval o případu z Tadžikistánu, kde islamisté záměrně najeli do skupiny zahraničních cyklistů a tento útok si vyžádal smrt a těžká zranění několika z nich. Zraněním podlehla i mladá dvojice z USA, jejíž příběh je zajímavý i z jiného důvodu. Ti dva se totiž vypravili do světa, aby dokázali, že svět je plný dobrých lidí.

Jay Austin a Lauren Geoghegan byli typickým produktem liberální Ameriky. Svět viděli optikou svých růžových brýlí a tak o něm i uvažovali. Dokud žili v relativním bezpečí civilizace ve Washington D.C., život byl fajn. Pak se ale rozhodli nechat své práce v humanitních oborech, nechat vše za sebou, a vyrazit na kolech okolo světa.

Ti dva svou cestu a své ideje dokumentovali na Instagramu a společném blogu. Měli otevřená srdce a věřili, že tak jako jsou dobří oni, budou k nim dobří i cizinci.

https://stredoevropan.cz/2018/08/16/chteli-dokazat-ze-vsude-po-svete-ziji-dobri-lide-v-tadzikistanu-je-zavrazdili-islamiste/

Karolina Stonjeková

Vím, ještě není pátek! Ale cítila jsem potřebu se vyjádŘIŤi, kam by ODS kráčet neměla.
PS: mám tam sice jeden přeřek, ale každý holt má občas svého “Gáboríka”.

Vím, ještě není pátek! Ale cítila jsem potřebu se vyjádŘIŤi, kam by ODS kráčet neměla.PS: mám tam sice jeden přeřek, ale každý holt má občas svého “Gáboríka”.😂

Zveřejnil(a) Karolina Stonjeková dne Čtvrtek 16. srpen 2018

Co hlavou se mi honí?

Otázka :

Proč si platíme úřední šílence jako je Šabatová
Když dosavadní česká ombudsmanka se vytahovala v senátu s novou „Výroční zprávou o ochraně před diskriminací za rok 2017“, měl jsem pocit, že si z nás dělá Anna Šabatová, zaměstnaná jako ombudsmanka, celkem hezkou legraci.

Zpráva je sice načančaná, mají tam hezké fotografie, nějaké grafy a grafické kudrlinky, ale celkem je bezvýznamná. Nic neřeší. Pořádá řadu průměrných informací, ale nezabývá se problémy. Vrcholem pohrdání čtenáři zprávy je informace pod názvem „Urážlivé výroky zástupce bytového družstva“.
Ve zprávě je napsáno: „Byli jsme upozornění na video, v němž zazněly urážlivé výroky vůči Romům z úst tiskového mluvčího bytového družstva. Shledali jsme diskriminaci ve formě obtěžování. Bytové družstvo odstranilo video ze svých webových stránek.“

Na první pohled to vypadá, že Šabatová je ženská s křidélky anděla na prdýlce. Jenže, neuvedla, že se jednalo vlastně o jednu či dvě tvrdší věty o nepřizpůsobivých cikánech, ale vůbec neinformuje o tom, že to byla reakce na nepřetržitý cikánský terorismus v některých lokalitách mosteckého okresu. Svůj krátký štěk doprovodila poznámkou, že o tom existuje Zpráva veřejného ochránce práv ze dne 16. listopadu 2017. Jenže, ve většině případů je zpráva kliknutím na internetovou zprávu připravená k otevření a přečtení. V tomto případě naopak. Přístup ke zprávě tam není uveden. Že by Šabatová věděla, že v tomto případě, který se týká problému s nepřizpůsobivými cikány obtěžujícími obyvatele v bytech mosteckého stavebně bytového družstva Krušnohor, má máslo na hlavě?

Pokud v tomto konkrétním případě je zpráva matoucí až cíleně hloupá, co to říká o výroční zprávě obecně?

Šabatová je nebezpečnou figurou svou naivitou, protože podobně jako její manžel Petr Uhl nevidí, že není pravda, že všichni terorizují cikány, kterých se zastávají.

Kromě ní v úřadu veřejného ochránce práv pracují i odborníci, kteří si o této divné paní jistě myslí své. Ale než z úřadu vypadne, ještě napáchá nemalé škody!

Proto jsem se neudržel, a když nás Šabatová otravovala v senátu se svou zprávou za rok 2017, vzal jsem si slovo, a řekl jsem jí, že v případě cikánů, které jsem výjimečně, když jsem mluvil s ní, nazýval romy, a řekl jsem: „…při hodnocení této komunity vycházíte z nepravdivých a neověřených údajů. Příklad vám mohu dát – litvínovský Janov apod., kde očividně jste komunikovala a rozsáhle komunikovala s mosteckým bytovým družstvem a údaje, které jste tam vy uváděla, byly naprosto mimo realitu.

Šlo o to, že si tam někdo postěžoval z romské komunity, a vy, aniž byste k tomu znali souvislosti, tak jste vyrukovali na družstvo, okamžitě jste reagovali – xenofobové, rasisti a já nevím, co všechno, na tom, že nemají právo romskou komunitu otravovat, řeknu-li to zkráceně. Ale vůbec jste se nezajímali o to, čím a jak moc romská komunita otravuje majoritu.“

To je z mého vystoupení v senátu. K tomu mohu dodat, že jsem rozčarovaný z toho, že si platíme úřední šílence jako je Šabatová. Marné je argumentovat ve smyslu: Co by asi říkala, kdyby musela bydlet s cikány v paneláku a mít stejné zážitky jako lidé v litvínovském Janově… Ona tam nikdy žít nebude, žije si na svém obláčku. Má svoji představu, realita je pro ní jaksi nepodstatná. A my, co žijeme v reálném světě, na její fantasmagorie budeme doplácet. I to je prý demokracie…

Jaroslav Doubrava, senátor

Obrana utratila za tiskárny a papíry čtvrt miliardy korun

Kverulant.org již potřetí zmapoval ceny tisku dokumentů u 82 institucí státní správy. Zjistil, že přes proklamovanou elektronizaci úřady tisknou prakticky stále stejné množství dokumentů. Úřady v letech 2015 až 2017 vytiskly jednu stránku průměrně za 1,76 Kč. To je dráž, než tomu bylo v letech 2012 až 2014. Kverulant také odhalil rekordní plýtvání na ministerstvu obrany. Obrana v letech 2015 až 2017 utratila za tiskárny, papír a tonery více než čtvrt miliardy korun. Kverulant také spočítal, o kolik jednotlivé instituce zaplatily navíc, než kdyby tiskly za cenu průměrnou ve státní správě. Kdyby deset největších plýtvačů tisklo za cenu průměrnou ve státní správě, ušetřil by daňový poplatník 228 milionů. Kverulant se se svými zjištěními obrátil na Nejvyšší kontrolní úřad a na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Pomozte Kverulantovi zastavit expanzi rozežraného státu darem ve výši 500 Kč. https://www.darujme.cz/darovat/1201112…

Paní Ma Keqing za sebou zanechala záhadu

New York Times měly tento týden na titulní straně článek o rizicích otevírání dveří Číně a zvládly v něm nepřijít vůbec s ničím novým o česko-čínských vztazích. Autoři měli šanci dát příběhu nové vyznění, tu ale nevyužili. Požádali Citic Group, kterou pevnou rukou ovládá Peking, o vyjádření k memorandu o nákupu téměř poloviny CEFC Europe, Citic ale nereagovala. Autoři článku si mohli položit otázku, zda to není zvláštní. Proč by velká mezinárodní společnost nadšeně nevyužila šanci pochlubit se velkou evropskou investicí? Obzvláště poté, co odcházející čínská velvyslankyně v ČR Ma Keqing v rozhovoru pro MF Dnes 1. srpna prohlásila, že společnost Citic už převzala aktiva CEFC. NYT se také mohly ptát, proč Citic využívá nedohledatelnou společnost na Britských Panenských ostrovech, aby získala „výlučnou kontrolu“ nad CEFC Group (Europe) Company a.s., když má Čína svůj vlastní offshorový ráj jménem Hongkong. A pokud už obchod proběhl, jak prohlásila bývalá velvyslankyně, proč to není vidět v obchodním rejstříku? Velká česko-čínská záhada, kterou NYT přehlédly, je identita vlastníků CEFC Europe.

Hodnocení

[hodnoceno: 0 hvězdiček: 0]

Facebook komentáře – hlas lidu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *